شرکت “دستاورد مهندسی کیمیا بنیان کیا” یا به صورت مخفف “KBK” با برخورداری بیش از 20 سال سابقه کار در تولید گرانول های مهندسی مورد نیاز صنایع خودروسازی، تجهیزات پزشکی، دفاعی و ساختمانی زیر عنوان کارخانه “مهرریس زنجان” در پی بروز تحولاتی در این کارخانه، از آبان ماه سال 1397 با پیوستن تیمی تحصیلکرده و جوان از کارشناسان و فوق کارشناسان رسته مهندسی پلیمر، کار خود را در سطحی وسیع تر و از جمله “نانو رزین” ها، با ثبت شرکت “دستاورد مهندسی کیمیا بنیان کیا” ادامه داد.

این شرکت موفق شد در … تحت عنوان یک شرکت دانش بنیان شناخته شده و از آن به بعد سطح کارهای تخصصی تر خود را بیافزاید. یه صورتی که با توان موجود در این شرکت اینک قادر هستیم آمیزه (کامپاند) هایی را در سطح معروف ترین شرکت های جهان و بر اساس درخواست مشتری تولید کنیم.

این اقدام در شرایطی صورت می پذیرد که از یک سو کشور هنوز هم تحت تحریم های غیرمنصفانه و منطقی قرار دارد و از سوی دیگر برخی مواد اولیه وارداتی از کشورهای غیر اروپایی و آمریکایی پاسخگوی نیاز صنایع قطعه سازی کشور نیست. با این حال، این شرکت به طی کردن مسیرهایی پر هزینه منبع تامین مواد اولیه خود را کشورهای اروپایی قرار داده است، تا بتواند از کیفیت مورد درخواست مشتریان اطمینان یابد.

گرچه در همین راه هم برخی اختلالات و رقابت های ناسالم، گاه موجب نارضایتی برخی مشتریان می شود که در این زمینه هم شرکت با تامین هزینه ها، کل مواد تحویلی را جایگزین می نماید.

در حال حاضر، شرکت درگیر چند پروژه مهم دیگر در زمینه “نانو رزین” هاست که نتایج ـن به تدریج اعلام خواهد شد. اطمینان داریم که شرکت “KBK” در زمانی نه چندان دور به یک واحد در برندینگ بالا در صنعت کامپاندینگ ایران و منطقه نبدیل خواهد شد.

تیم اجرایی