پژوهش های سفارشی مشتری

در صورتی که مایل به مطالعه متن سمت چپ نیستید، جهت دریافت خدمات، طرح مشکلات برای عیب یابی و دریافت خدمات مشاوره لطفا متن زیر را کلیک کنید.

مایل به دریافت فرم دریافت خدمات از شرکت KBK هستم

تجربیات به دست آمده از بازار ایران نشان می دهد که در بسیاری از موارد، تولیدکنندگانی که بدون تحقیقات تخصصی اولیه و  برخورداری از شناخت کامل از دنیای تولید با پلیمرها و ظرافت هایی که در این زمینه وجود دارد، نسبت به تولید یک محصول اقدام کرده و بعد از مواجهه با مشکلات متعدد و ضرر و زیان در پی اقدام جهت بررسی این مشکلات و راه های حل آن برآمده اند.

شرکت KBK ضمن اجرای یکی از مهم ترین اهداف خود برای آنکه تولید کنندگان جدید، این مسیر زیان ده را طی نکرده بلکه با راه و روش استانداردهای جهانی وارد قلمرو تولید شوند، تلاش می کند تا در مواجهه با مشتریانی که برای حل مشکلات جاری خود به این شرکت مراجعه می نمایند، راه حلی هایی را به آنان ارایه نماید که به تدریج در همان مسیر تولید بر اساس استتانداردهای جهانی قرار گیرند. به همین سبب بخش خدمات مشتری محور شرکت KBK به عنوان نخستین خدمت، انتخاب، و مشروح آن در زیر سر فصل های مربوطه در حد خلاصه و جامع توضیح داده شده است.

از آنجا که این دسته از مشتریان اصولا نمی دانند که مشکل آنها در کجاست در نتیجه به برخی از شرکت ها و مجموعه های تحقیقاتی روی می اورند که دغدغه اصلی آنها نیز عموما مشکلات و یا آینده نگری برای مشتریان نیست، در نتیجه شرکت KBK، یکی از وظایف خود را راهنمایی کامل مراجعه کنندگان این شرکت قرار داده است.

در این راستا، یکی از امکانات درخور توجه این شرکت انجام این نوع از پژوهش های پایه ای است که بر اساس سفارش مشتری با عنوان “Trouble Shooting”انجام می شود تا ابتدا، علت یا علت های اصلی تولید قطعات مشکل دار و فاقد کیفیت لازم، مشخص شود.

بعد از این مرحله، و مشخص شدن محور یا محورهای مشکلات تولید قطعات خاص و حیاتی (به ویژه در صنایع قطعه سازی خودرو، حمل و نقل، پزشکی و هوا/فضا) که در یکی از 4 قلمرو زیر قرار می گیرد، در صورت درخواست مشتری، مشکل یا مشکلات اصلی عارضه یابی شده و راه حل آن ارایه می شود. محورهای اصلی قطعات تولید شده ی مشکل دار و یا اشکال در تولید قطعات، به صورت عام، یکی از 4 مورد زیر است:

1- مشکلات فرایند محور

2– مشکلات فرمول محور

3– مشکلات فناوری محور

4- مشکلات محصول محور

 

در اینجا با اشاره به یک مثال ساده، موضوع و نوع تقسیم خدمات این شرکت برای مشتریان روشن تر خواهد شد.

به عنوان مثال تولید یک تیغه ی T شکل با ضخامت یکسان 3 میلی متری (با ابعاد 10 سانتی متر طول تیغه، 4 سانتی متر عرض بالچه ها و 5 سانتی متر ارتفاع) را می توان در نظر گرفت. در این بخش، قطعه ای مشابه آنچه را که در سمت راست نشان داده شده، در قسمت های مختلف با تغییراتی در نیازها و خواسته ها مورد اشاره قرار خواهیم داد. فعلا شکلی بسیار ساده از این قطعه را در نظر می گیریم و به قسمت سبز رنگ آن کاری نداریم.

چنین قطعه ای به صورت ساده، از طریق دو روش فرایندی عام 1) قالب گیری تزریقی تکی تا چهار تایی در یک قالب؛ 2) پروفیل های یک متری و سپس برش آنها، برای تولید انبوه و یا اصولا تولید با فناوری چاپ سه بعدی برای تعداد محدود قطعات قابل تولید است.

در اینجاست که از طریق مراجعه به اصول “پژوهش های مشتری محور”ی که بخشی از اسناد داخلی شرکت KBK را تشکیل می دهد، می توان بر اساس نیاز مشتری نسبت به تدوین و ارایه پرسش و راه حل نهایی برای برطرف کردن هر نوع مشکل، اقدام کرد و در عین حال مشخص نمود که پرسش یا مشکل  خاص مشتری یا خدماتی که وی از این شرکت تقاضا دارد، شامل کدام یک از مراحل 4 گانه بالاست؟

برای دسترسی به پاسخ درست این پرسش هم تولیدکنندگانی که در تولید محصولات خود، به ویژه محصولات انحصاری، خاص و گران قیمت با مشکل روبرو هستند، می توانند با تکمیل فرم “اعلام مشکلات یا درخواست خدمات” و ارسال آن برای مدیر سایت، این شرکت را از نیاز خود اگاه سازند.

جهت دریافت فرم، لطفا روی عنوان فرم کلیک کنید.

حال با در نظر داشتن مثال بالا، می توانید در زیر هر منو، به تشریح خدمات و پژوهش های مشتری محور بالا توجه کرده و این شرکت را از چگونگی و نوع درخوست خود مطلع نمایید.