مواد زیست محور برند KBK

یکی از زمینه هایی که دو شرکت اروپایی همکار با این شرکت، زمان، انرژی و هزینه هایی فراوان را صرف آن کرده اند، موضوع “پلیمرهای زیستی” یا “Biopolymers” است. این شرکت ها در تماس مداوم با مراکز پژوهشی و تولید کنندگان اروپایی و همچنین برخی از موسسات ایرانی، توانسته دسترسی کاملی به این گونه از مواد، دانش تولید آن و چگونگی فرموله کردن آن برای تولید محصولات گوناگون پیدا کند.

در مواجهه با مسایل زیست محیطی این شرکت روی تعدادی از پروژه های مهم حهت دستیابی به راه حل های اساسی کار کرده است. در این روش ها با آماده سازی مواد زیست تخریب پذیر پلی اتیلن، پلی پروپیلن و پلی استایرین می توان از آنها در طیفی وسیع از محصولات استفاده کرد. بعد از مشخص شدن محتوای نهایی و ویژگی های این موادآن گاه می توان مخلوط های مورد نیاز (کامپاندها)ی را که لازم است دارای ویژگی زیست تخریب پذیری باشند، تولید کرد. بعد از تمامی این پژوهش ها و به دست آوردن مواد پلاستیک بهینه آن را برای نیازها و کاربردهای گوناگون فرموله کرد.

تولید فیلمان های مخصوص چاپ سه بعدی نیز یکی از اقدامات این شرکت اتریشی است. حال، شرکت KBK با در اختیار داشتن نمایندگی این شرکت قادر است مواد بایو پلیمر واقعی را به صورت تولید شده و یا به صورت فرمول برای تولید در اختیار متقاضیان قرار دهد.

برگه ی اطلاعات (Data Sheets)  مواد زیست محور KBK که مبتنی بر دانش فنی شرکت کمیکاس است، به زودی و به تدریج بر روی این وبسایت منتشر خواهد شد.

نام این شرکت ها به دلیل موضوع تحریم ها فعلا نزد ما مخفوظ است.