آغاز استفاده صنعتی از محلول های ابداعی شرکت KBK

آغاز استفاده صنعتی از محلول های ابداعی شرکت KBK

آغاز استفاده صنعتی از محلول های ابداعی شرکت KBK

محلول های ابداعی شرکت KBK با نام  آماده ورود به بازار برای استفاده های عمومی و صنعتی است. یکی از پژوهشگران تیم مهندسی شرکت KBK (دستاورد مهندسی کیمیا بنیان کیا) با بررسی تمامی جوانب مربوط به عواملی که می توانند یک سطح مورد استفاده انسان را  تخریب کنند، موفق شده است در بیرون ایران با ابداع دو محلول که به شکل لایه های آستری و پوشش دهنده عمل می کنند، این سطوح را در مقابل این عوامل محافظت نماید.

این محلول ها می توانند سطوح مورد مصزف و حتا پر مصرف صنعتی را در برابر خش، گرد و غبار، الکتریسیته ساکن و تشعشات ماورای بنفش (UV) محافظت کنند. در بیرون از ایران و در چند کشور اروپایی از این محلول ها به عنوان محافظ در برابر ویروس ها (از جمله ویروس کورونا) استفاده می شود. همچنین، کارشناسان شرکت در پی اخذ گواهینامه برای خواص ضد میکروبی و ضد میکروارگانیسم ها از نهادهای ذیربط هستند. در حال حاضر گواهی ویژگی “ضد باکتری” این محصول از شرکت “کیمیا تست فام” دریافت شده است.

                                 

راه حلی آزموده شده برای مقابله با عوامل مخرب سطح

این محصول که در اروپا دارای پتنت است و در چند کشور به فروش می رسد، نام دارد. در این روش ازدو محلول زیرین (یا آستری) و رویی (پوشش نهایی) استفاده می شود. با کاربرد این محصول که با شماره های 1 و 2 مشخص شده اند (تصویر جانبی) و طبق دستور عملی که در داخل جعبه های مورد استفاده شخصی (تصویر اصلی خبر) قرار داده شده، سطوح مورد نظر مصرف کننده، تا 10 هزار بار تماس در مقابل عوامل عمومی مجب تخریب سطح مثل ش، گرد و غبار، الکتریسیته ساکن و تشعشات ماورای بنفش (UV) محافظت کنند.

سطوحی که قابلیت ایجاد مقاومت در برابر عوامل مخرب سطح برای آنها وجود دارد، بسیار متنوع و فراوانند که برخی از آنها را در زیر به عنوان نمونه یادآوری می کنیم.

1- مراکز صنعتی و ادارات: در این مراکز، برخی از قسمت های ماشین آلات، دستگیره ها و شیرهای آب سرویس های بهداشتی، ایزار آلات، درهای ورودی و خروجی، صفحه دستگاههای حضور و غیاب و نظایر آن بارها توسط پرسنل گوناگون لمس می شوند و به این ترتیب یمی توانند به سهولت مستهلک شوند. همچنین سطوح موجود در قسمت های بیرونی ساختمان نیز به صورت مداوم در برابر این عوامل و از همه مهم تر تشعشعات UV قرار دارند.

3- خودروها: فارغ از خودروهای عمومی که اصولا به این نکات ب توجهی ندارند و همواره در معرض عوامل مخرب سطوح به ویژه صندلی ها و دستگیره ها قرار دارند، خودروهای شخصی نیز می توانند در معرض عوامل مخرب سطح قرار داشته باشند. قسمت های روی داشبورد، غربیلک فرمان، پشت صندلی عقب و قسمت هایی که در معرض تابش آفتاب قرار دارند، بخشی از سطوح در معرض تخریب هستند.

4- وسایل مورد مصرف عمومی: در زندگی روزمره، استفاده از وسایلی همانند تلفن همراه، دستگاه های عمومی ATM، دستگاه های کارت خوان، کیبرد کامپیوتر، شماره گیر تلفن، دکمه های تجهیزات اداری، کارت های بانکی، هدفون و نظایر آن بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی ما شده اند و تمامی آنها می توانند در معرض عوامل مخرب سطوح قرار داشته باشند.

چون در حال حاضر این محلول ها در ایران آماده توزیع هستند، در نتیجه برای دریافت اطلاعت بیشتر، می توانید کد QR روبرو را اسکن کرده و یا با شماره تلفن 88782567 تماس بگیرید.

 

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *